Bezpiecznie podnoś i przemieszczaj

Grupa Carl Stahl jest jednym z wiodących producentów i podmiotów świadczących usługi z zakresu techniki linowej, dźwignicowej i systemów bezpieczeństwa. Działający globalnie koncern został założony 1880 w Süßen przez Jakoba Stahl, dzisiaj zatrudnia 1.385 pracowników w 52 placówkach na całym świecie i osiągnął w zeszłym roku obrót rzędu 214 milionów Euro.

Technika dźwignicowa - produkty firmy Carl Stahl pomagają użytkownikom transportować, chwytać, przenosić lub podnosić towary przeznaczone do produkcji lub obróbki, o wadze liczonej w tonach. Mocują ładunek przy transporcie na drodze, na wodzie i w powietrzu lub spełniają swoją rolę niepozornego, lecz niezawodnego pomocnika.

W zakresie architektury firma Carl Stahl produkuje liny i siatki ze stali szlachetnej dla różnych zastosowań konstrukcyjnych i architektonicznych. Znajdują one zastosowanie jako siatki bezpieczeństwa przy wybiegach, elementy zabezpieczające i podtrzymujące dla obiektów architektonicznych lub elementy poręczy. Liny techniczne umożliwiają projektantom i konstruktorom poprzez jedyne w swoim rodzaju właściwości, znalezienie elastycznych rozwiązań i różnorakich zastosowań takich jak: ciągnienie, łączenie, przemieszczanie, podtrzymywanie, zabezpieczanie. Typowe obszary zastosowań to przemysł samochodowy, technika medyczna, budowa maszyn i osłony przeciwsłoneczne.